Klub HDK "Florian" w Cieszanowie

Europa ed essere Europei

PROGNOZA POGODY

MIESIĘCZNIK GMINY CIESZANÓW

IMPREZY 2017

Wyszukiwarka

MAGIA ŚWIĄT

    Atmosferę świąt w naszej gminie czuć już od dawna. Cieszanowski rynek rozświetliły neony, w Dachnowie, Niemstowie i Lubińcu Starym zawisły świąteczne ozdoby. Po raz pierwszy powstały specjalne bożonarodzeniowe kartki pocztowe, które zaprojektowały dzieci z naszej gminy. Zorganizowano kiermasze szkolone, na których sprzedawano ozdoby i kartki świąteczne.

Sporo radości i świątecznej magii wniosły w życie najmłodszych zajęcia wspólnego pieczenia pierników, które zorganizowano w wielu miejscach naszej gminy, między innymi w Świetlicy Wiejskiej z Punktem Bibliotecznym w Folwarkach gdzie Panie z Koła Gospodyń Wiejskich zorganizowały dla dzieci wspólne pieczenie ciasteczek świątecznych. Było mnóstwo mąki w powietrzu ciasta na dłoniach  i uśmiechów. Przy pieczeniu dzielnie pomagały Panie Bożena Ważna i Małgorzata Mizyn z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Cieszanowie.

Również w Dachnowie zapachem pierników dzieci z „zerówki” wypełniły Wiejski Dom Kultury. W trakcie warsztatów „Moje pierwsze pierniki” dzieci piekły i ozdabiały świąteczne wypieki. W planie było stworzenie pięknych choinkowych ozdób, pierniki okazały się jednak tak smaczne, że dzieci zaraz po upieczeniu i ozdobieniu zjadły je wszystkie.

„Chcemy, żeby dzieci poprzez zabawę poznały regionalne przepisy i poczuły magię świąt”  mówi prowadząca warsztaty Maria Szczerbiwilk

Pierniczki upieczone podczas zajęć „czytam sobie” przez dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Cieszanowie trafiły natomiast wraz z kartkami świątecznymi do wszystkich instytucji naszej gminy.

Inwestycje ze środków UE

EUROPE FOR CITIZENS

ZBIÓRKA ODPADÓW

TRASY SCIEŻEK ROWEROWYCH

Wojska Obrony Terytorialnej

Galeria

Aktualnie gościmy

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.